Auto varuosad. Säästa aega ja raha.
Vaata müügikuulutusi või saada varuosapäring.

Autmo Blog

Varuosa24.ee on nüüd Autmo.ee

| Jaga
Autor: Kristjan Postitatud: 04.10.2012
Nagu eelmine nädal teada andsime, uuendasime nädalavahetusel põhjalikult kodulehte. Üle on tulnud vaid sisu, kogu tarkvara on nullist uuesti kirjutatud.
Mis siis muutus?
1. Nimi. Miks Autmo.ee, kui Varuosa24 oli meid seni hästi teeninud? Jah, Varuosa24 töötas väga hästi Eestis. Paraku ei ole see nimi teistes riikides kuidagi suupärane või kasutatav. Pidime leidma nime, mis sobib paljudes keeltes ja millele ka sobiva domeeni leida suudame. Testisime kümneid nimesid ning otsustasime Autmo kasuks.
2. Kuulutuste parem leitavus. Tegime ümber müügikuulutuste kuvamise. Juba peale margi valikut näed kõiki kuulutusi, samuti on kiirem mudeli valik.
3. Otsing. Kuulutusi saab leida nüüd ka otsides vaba teksti otsingu läbi. Peale otsimist saad kuulutusi filtreerida auto või asukoha järgi.
Varuosa otsing
4. Varuosapäring ja kuulutuse lisamine. Auto valik ja piltide lisamine toimub nüüd veelgi kiiremalt ja lihtsamalt. Kui oled sisse loginud, siis enda andmeid eraldi sisestama ei pea. Varuosapäringu puhul näed lisaks, kellele päringu saatsime ja saad saajaid ka ise määrata. Samuti saad vaadata enda varasemaid varuosapäringuid.
 
Need on olulisemad, aga muudatusi on rohkemgi. Ja järgmise poole aasta jooksul tuleb uuendusi veelgi. Aga sellest juba siinsamas edaspidi.
Mida nendest muudatustest arvad? Kommenteeri siin või saada tagasisidet!
 

Suured uuendused

| Jaga
Autor: Kristjan Postitatud: 04.10.2012

Varuosa24 on juba kolm aastat aidanud varuosade ostjaid ja müüjaid kokku viia. Meid külastab täna iga kuu kümneid tuhandeid inimesi ja paremasse korda saab tuhandeid autosid.

Meie kastuajad on andud väga palju tagasisidet, mida veel paremaks teha. Suur tänu!

Paljusid asju oleme viinud sisse jooksvalt, aga eelmise aasta lõpuks jõudsime kohta, kus vana auto putitamise asemel oli mõistlikum osta uus. Meie tiim on vahepeal kasvanud ja viimase poole aasta jooksul on läinud enamus aega veel parema kolmanda versiooni valmistamiseks.

Sellel nädalavahetusel viime kogu kodulehe üle uuele platvormile. Sulgeme vana lehe reedel 3. augustil kell 16 ja esmaspäeval on uus leht üleval.

Püüame teha ülemineku võimalikult märkamatult. Kõik müügikuulutused, ostukuulutused, varuosapäringud jne saavad üle viidud.

Aga kui siiski leiad midagi häirivat või tahad anda lihtsalt tagasisidet, siis palun anna mulle märku: kristi@varuosa24.ee või 555 86 799.

Peale uuendamist kirjutame juba siinsamas blogis täpsemalt, mis, miks ja kuidas muutus ja mida tulevikus veel oodata võib.

Tellimiskeskus

| Jaga
Autor: Kristi Hunt Postitatud: 04.07.2012

Varuosade tellimiskeskus on koht, kus saad ühe otsinguga tellida varuosi mitmete maaletoojate ladudest. Nagu Iizi.net võimaldab ühest kohast osta kõiki kindlustusi ja Laevapiletid.ee kõiki laevapileteid.

Alustuseks on liidestatud Taketi ja Teeme laod. Praegu viimistleme protsessi esimeste heade testklientide kaasabil (private beta).

Varuosade otsimine toimub originaalkoodi alusel.

Peale otsingu teostamist kuvatakse kõik sobivad pakkumised

Saadud tulemusi saad sorteerida tarneaja, tootja ja müüja põhiselt. Varuosa tellides jõuab see sulle siinsamas näidatud tarneajal. Kogu tellimuse kohta (sõltumata müüjatest) saad ühe arve Varuosa24lt.

Kui oled huvitatud teenuse proovimisest, anna märku: Kertu Vahtra, kertu@autmo.ee

Tellimiskeskuse tarkvara aitas 10. oktoobrist 2011 kuni 31. maini 2012 arendada 

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Innovatsiooniosaku programm.
Projekti kaasrahastas Euroopa Reginaalarengu Fond.

Meeskond täienes

| Jaga
Autor: Kristjan Postitatud: 06.06.2012
Juuni algusest liitus Varuosa24 meeskonnaga Kristi Hunt, asudes täitma teenindusjuhi kohuseid.

Kristi omab 15 - aastast töökogemust erinevate meeskondade juhtimisel ning projektide elluviimisel. Valdkonnad on olnud alates turvatööst kuni produktsiooni ja turunduseni välja.

Kristi on positiivse ellusuhtumisega ning põhimõttega, et kui kuidagi ei saa siis kuidagi ikka saab. Vabal ajal käib Kristi teatris ning kui sellest aega üle jääb, siis tegeleb veel näitlemisega harrastusnäiteringis.

Meeskonna tugevndamine on seotud uue tellimiskeskusega ja tarkvara uue versiooniga, millest mõlemast siinsamas blogis peatselt rohkem lugeda saab. Laughing

Sildid: Varuosa24

Varuosapäringute häälestamine

| Jaga
Autor: Kristjan Postitatud: 16.01.2012

Usume, et arvutid saavad meie kõigi elu lihtsamaks teha. Nüüd tutuvustame uut lahendust varuosapäringu saajatele.

Kogemus on näidanud, et ostjad saadavad päringuid järjest rohkem ja paljudest eri kohtadest. Mis pikas perspektiivis toob kaasa kõigi ülekoormamise paljude mailidega, mille kasutegur lõpuks on väike. 

Meie eesmärk ei ole saata võimalikult palju päringuid võimalikult paljudesse kohtadesse, vaid juba päringut saates võimalikult täpselt sihtida, kes seda päringut ootab ja ostjale ootuspärase pakkumise teha võiks.

Päringu saamiseks on 2 võimalut: lisada müügikuulutus või anda oma huvist teada.

Kui oled teada andnud ja oleme sulle kõik päringud avanud, siis saad edaspidi häälestada, millistest päringutest huvitatud oled, loobudes päringutest nende markide ja mudelite osas, mille varuosi sa ei müü.

Näiteks kui sa müüd varuosi ameerika autodele, siis võid sellest päringust loobuda, klikkides margi (Peugeot) nimel. Aga Chevroleti puhul saad loobuda Aveo ja Lacetti päringutest, jättes alles Camaro ja Suburbani päringud.

Soovi korral saad loobutud päringuid ikkagi näha, logides sisse ja valides Minu konto -> Vastatud varuosapäringud -> Loobutud päringud. Piiranguid saad igal ajal muuta, valides Minu konto -> Seaded -> Loobutud päringud.

Kas soovid ka päringuid saada või seda võimalust proovida? Siis lisa müügikuulutus või anna meile teada!

Head uut 2012!

| Jaga
Autor: Kristjan Postitatud: 02.01.2012

Head uut aastat!

Soovime kõigile autoomanikele ja varuosamüüjatele, et 2012 tuleks veelgi parem eelmisest!

Täname kõiki eelmise meeldiva aasta eest - meie kasvasime üle kahe korra, loodame, et ka Teil läks hästi.

2012 toob meilgi mitmeid uudiseid, et veelgi paremini varuosade müümisel, ostmisel või varuosapäringute saatmisel abiks olla.

Veelkord - head uut! 

Abiks müüjatele

| Jaga
Autor: Kristjan Postitatud: 06.12.2011

Mitmed müüjad on palunud lisada võimalus kliendile helistada, samuti tehtud pakkumiste leidmist lihtsustada.

Novembris said need valmis.

Lihtsustasime pakkumise tegemise vormi ja lisasime kliendi telefoni:

Varuosapäring - pakkumise tegemine

Tehtud pakkumiste vaatamise kuval (logi sisse ja vaata Minu konto all) lisasime vasakule filtri, kuidas saad auto järgi tehtud pakkumisi leida.

Varuosapäring - tehtud pakkumiste vaatamine

Ja kui tehtud pakkumise avad, siis lisasime ostja telefoni ka sinna.

Mida me detsemdris paremaks teha saame? Kirjuta kommentaar siia või kristjan@varuosa24.ee

Ostukuulutused

| Jaga
Autor: Kristjan Postitatud: 10.10.2011

Pingutame pidevalt, et kõik varuosapäringud saaksid vastuse. Enamik saabki, tavaliselt mitme pakkuja poolt. 

Aga aegajalt otsitakse selliseid varuosi, millele kohe pakkumist teha ei oska. Näiteks Porsche 911 käigukasti või ZAZ 965 karburaatorit Cool.

Et abiks olla, siis kui me ei suuda nädala jooksul pakkumisi saata, lisame vastava ostukuulutuse.

Kuulutuse lisamisest informeerime täiendavalt e-maili kaudu. Kui oled otsitud varuosa leidnud või muul põhjusel ostukuulutust lisada ei soovi, saad selle mailis olevate linkide kaudu alati muuta või kustutada. 

Loodame, et nii õnnestub vajalik varuosa ikkagi leida!

Mida muudatusest arvad?

Testi ise järgi! Vaata ostukuulutusi või saada varuosapäring!

Tegime varuosapäringu paremaks

| Jaga
Autor: Kristjan Postitatud: 22.03.2011

Varuosa24 varuosapäring on olnud töös 2 kuud. Selle aja jooksul on saadetud 850 varuosapäringut ja sajad autoomanikud on leidnud oma soovile lahenduse.

Samas oleme saanud mitmeid ettepanekuid, kuidas varuosapäringut paremaks teha (äitäh!).

Viisime muudatused ellu. Tule ja proovi!

Pakkumist saad alati kohandada. Kohustuslik on vaid pakkumine ise, kõik teised väljad on sinu otsustada.

Muudatuste eesmärk on kiirendada varuosapäringu saatmist ja panna tehtud pakkumised paremini müüma. Üks pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna!

Edasi peame kasvatama varuosapäringute arvu. Meil on selleks mõned uued ideed, mille aluseks Varuosa24 pidevalt kasvanud külastatavus. Uudiseid on tulemas, seega jälgige blogi või meie lehte Facebookis

Ja kui on midagi, mida me veel paremaks teha saame, siis kirjuta siiasamasse kommentaaridesse või kristjan@varuosa24.ee

Milline auto on vastupidav?

| Jaga
Autor: Kristjan Postitatud: 10.03.2011

Ei ole saladus, et üks auto on vastupidavam, kui teine. Varuosa24s näeme ikka, et mõne auto varuosi otsitakse palju. Aga mõni teine - tänaval tihti vastutulev - on varuosaotsingutes juhukülaline.

Milline on töökindel auto? Palju räägitakse välismaisest statistikast. Ka Autoleht kirjutas veebruaris Saksamaa andmetest. Aga pole saladus, et Saksa teed on siledamad. Ja meie talved soolasemad.

Milline on autode vastupidavus Eestis? Eelmisel aastal käis Eestis tehnoülevaatusel 327 tuhat autot. Enamik neist sai ilusti läbi, aga oli ka põrujaid. Markide lõikes olid olulised vahed, parima ja halvima vahel lausa 5-kordselt!

Toome siin ära tehnoülevaatuse statistika automarkide lõikes. Tabelis on kordusülevaatusele suunatud autode protsent (ja sulgudes autode arv kokku). Ehk mida väiksem number, seda rohkem autosid läbis ülevaatuse probleemideta.  

 

1. LEXUS - 3,47%    (925)
2. PORSCHE - 4,49%    (178)
3. LINCOLN - 5,07%    (217)
4. SUBARU - 5,45%    (1 548)
5. JAGUAR - 5,47%    (256)
6. ISUZU - 5,48%    (383)
7. BUICK - 5,77%    (104)
8. MINI - 5,94%    (101)
9. LAND ROVER - 5,96%    (890)
10. TOYOTA - 6,02%    (19 056)

11. CHEVROLET - 6,61%    (1 823)
12. SKODA - 6,65%    (4 122)
13. DACIA - 6,88%    (484)
14. SSANGYONG - 6,99%    (143)
15. CITROEN - 7,02%    (9 291)
16. MERCEDES-BENZ - 7,10%    (21 008)
17. HONDA - 7,18%    (10 470)
18. GAZ - 7,45%    (699)
19. DODGE - 8,05%    (625)
20. SEAT - 8,15%    (3 088)

21. SAAB - 8,17%    (3 085)
22. CADILLAC - 8,31%    (362)
23. HYUNDAI - 8,41%    ( 4 437 )
24. VOLVO - 8,45%    (10 743)
25. JEEP - 8,50%    (1 920)
26. PEUGEOT - 8,56%    (11 146)
27. IVECO - 8,66%    (463)
28. MAZDA - 8,70%    (13 792)
29. RENAULT - 8,74%    (7 632)
30. ROVER - 8,76%    (468)

31. SUZUKI - 9,04%    (2 986)
32. NISSAN - 9,36%    (13 116)
33. KIA - 9,48%    (3 190)
34. BMW - 9,62%    (22 551)
35. AUDI - 9,63%    (37 987)
36. VOLKSWAGEN - 9,68%    (58 391)
37. ZAZ - 9,89%    (182)
38. UAZ - 10,01%    (700)
39. MITSUBISHI - 10,09%    (9 010)
40. ALFA ROMEO - 10,27%    (477)

41. CHRYSLER - 10,32%    (5 563)
42. FIAT - 10,34%    (3 440)
43. VAZ - 10,83%    (8 125)
44. OPEL - 10,87%    (29 507)
45. FORD - 10,94%    (40 700)
46. DAIHATSU - 11,11%    (126)
47. GMC - 11,27%    (142)
48. VIS - 11,81%    (127)
49. AZLK - 12,12%    (833)
50. PONTIAC - 12,85%    (506)

51. IZ - 13,39%    (575)
52. LADA - 14,94%    (1 633)
53. PLYMOUTH - 15,11%    (141)
54. DAEWOO - 15,51%    (445)
55. DAEWOO-FSO - 18,62%    (248)

Kahjuks pole saada statistikat automudelite lõikes, mis oleks autoostjale veelgi väärtuslikum. Optimistina loodan, et mingi aeg hakkab ARK ka seda avaldama.

Kas postitus meeldis? Jaga siis sõpradele ka!

Kokku: 79 | 50 | 100 | 200